Baza wiedzy

Przygotowaliśmy dla Ciebie naprawdę dużo porad, przepisów i trików. Spokojnie, na pewno nie będzie nudno!!

Płyny dla całej rodziny. Praktyczne wskazówki

O znaczeniu wody w diecie każdego z nas w ostatnich latach mówi się coraz więcej. Nie bez powodu - woda zapewnia prawidłowy przebieg wszystkich procesów zachodzących w organizmie człowieka. Dlatego dobrze, jeśli pamiętamy o regularnym nawadnianiu naszego organizmu. Jak to zrobić i jakie płyny wybrać?

Więcej

W grupie siła! Czyli jak praca zespołowa pomaga w osiąganiu celu?

mgr Paulina Pawełczyk-Jabłońska, psycholog

Każdy z nas wyznacza sobie cele, które chce zrealizować. Jednak samo sformułowanie celu nie wystarczy by podjąć działanie. Do tego niezbędna jest motywacja. Jej źródeł poszukujemy w różnych obszarach naszego życia.

Więcej

Jak kształtują się nawyki żywieniowe?

Często słyszymy, że prawidłowe nawyki żywieniowe są fundamentem zdrowego odżywiania. Wpływają na to co i ile jemy i są jednym z kluczowych czynników, nad którymi pracuje się w gabinecie dietetyka. Czy wiecie zatem czym dokładnie są nawyki żywieniowe i w jaki sposób możemy je kształtować?

Więcej

Jak utrzymać motywację podczas ćwiczeń?

Eksperci WHO zalecają podejmowanie umiarkowanej aktywności fizycznej pięć razy w tygodniu po 30 minut dziennie. Pół godziny w ciągu dnia – to nie wydaje się trudne do osiągnięcia. Jednak, według opublikowanego w 2018 roku raportu Ministerstwa Sportu i Turystyki, zalecenia te udaje się spełniać zaledwie... 30% badanych.

Więcej

Jak układać produkty w lodówce?

Prawidłowe przechowywanie produktów spożywczych to jedna z podstawowych metod zachowania ich bezpieczeństwa, walorów odżywczych oraz smakowych.

Czy wiecie zatem jakie są zasady utrzymywania porządku w lodówce?

Więcej

Ile trzeba ćwiczyć?

Czy wiecie, że aktywność fizyczna to nie tylko planowane i zorganizowane formy ruchu i ćwiczeń takie jak aerobik, ćwiczenia na siłowni czy siatkówka z przyjaciółmi?

Równie ważny dla utrzymania optymalnego stanu zdrowia jest wysiłek podejmowany podczas pracy, zabawy oraz różnych codziennych czynności.

Więcej

Przygotowaliśmy dla Ciebie naprawdę dużo porad...

Przygotowaliśmy dla Ciebie naprawdę dużo porad, przepisów i trików. Spokojnie, na pewno nie będzie nudno!